Tipy na výlety

Dobrý den, Ahoj.


Dneska jsme si pro vás, pro inspiraci připravili pár tipů na výlety a procházky s dětmi, kde můžete něco vidět a zažít. Jedná se o stezky, které se nacházejí v okolí, takže nemusíte nikam daleko dojíždět. Občas jsou k tomu připojeny různé šifry, či aktivity.


1) Bojovku po klánovickém lese si pro vás připravil MDDM Úvaly. V odkazu si můžete stáhnout soubor kde máte mapu, pokyny a otázky které se týkají stezky v Klánovicích. Zvládnete odpovědět na všechny otázky?

https://www.mddmuvaly.cz/akce/850-bojovka-klanovice-galerie


2) QR hra kterou si pro vás také připravil MDDM Úvaly. Tahle hra je o něco složitější ale věřím že ji zvládnete. V odkazu naleznete důležité pokyny a pravidla, také dokumenty ke stažení. Ale pozor, tahle hra má omezenou časovou platnost, takže neváhejte a vrhněte se na to.

https://www.mddmuvaly.cz/akce/849-qr-hra-mddm


3) Šestajovická šifrovačka. V následujícím odkaze naleznete krásný výlet a zábavu v jednom. Jestli znáte Klánovický les dokonale, tak můžete vyrazit prozkoumat Šestajovice. Nezapomeňte si pořádně přečíst pravidla a pořádně si to užít.

http://www.otevrenesestajovice.cz/hra2?fbclid=IwAR1BKBmvvi2tqdrnWccDLGXxPQO-2VsdTAlGN2p3A9EpA7wYHU7zKB3PSTU


4) Včelí stezka. Pokud nechcete nic luštit a nad ničím nepřemýšlet , jen se dozvědět něco nového, je tu pro vás včelí stezka. Stezka je vytyčená od Sídliště Rohožník až do Úval. Nejen že si budete moci přečíst různé zajímavosti, ale i na vlastní oči uvidíte krásné včelí úly.

http://www.vceli-stezka.cz/v-eli-stezka.html?fbclid=IwAR0QmG5OwqMmccGpPpJY1iPtydAHyd0vSyhcl5ROwwPCoTX-Ag6lg8qtxGA


5) Skara- Další tip na krásnou procházku je Skara (též Stará) - zaniklý hrad na jihozápadním okraji Úval v okrese Praha-východ. Jeho pozůstatky se nachází na pravém břehu potoka Výmola v nadmořské výšce okolo 270 metrů na okraji přírodního parku Škvorecká obora – Králičina.


6) Rozhledna Vinice. Pokud chcete procházku, zakončenou pěkným výhledem, běžte se podívat na Úvalskou rozhlednu.  Rozhledna zároveň slouží jako vysílač pro mobilního operátora.Celková výška rozhledny je 31,2 m, vyhlídková plošina je ve výšce 21 m a vede na ni 113 schodů.Z rozhledny Vinice je pěkný výhled na České Středohoří, horu Říp, Bezděz, Ralsko, Ještěd, Krkonoše, na východě vysílače u Českého Brodu, na jihu Úvaly, na západě Prahu.Cesta na rozhlednu je značena šipkami od základní školy v Úvalech.


Víme, že během doby koronaviru je všechno náročnější, proto se občas nezapomeňte uvolnit a vyrazit na čerstvý vzduch. Pokud chcete mít nějaký cíl a nechcete jen bezmyšlenkovitě bloumat, můžete vyzkoušet nějaký z našich tipů. Také nám můžete napsat, jak se vám naše tipy líbily anebo nám sami poslat nějaký tip a trasu ať ho můžeme poslat dál.

Michaela Urbanová (Myška) 


No comments

Leave a comment